Jesteś tutaj: Strona głównaKalkulator technologii
Rotator 2

Kalkulator Technologii

Narzędzie dokonuje orientacyjnej wyceny wartości opłat licencyjnych ustalonych jako procent z części przychodów uzyskanych przez Licencjobiorcę dzięki wykorzystaniu przedmiotu licencji (np. od sprzedaży produktu, w którym przedmiot licencji został wykorzystany).

Przedstawiana wycena tworzona jest w oparciu o metodę rynkową. Poprzez wybór branży uzyskają Państwo obowiązujące w niej standardy wyceny, tzn. informację o uśrednionej wysokości wycen innych technologii w ramach tej branży. Dane opracowane zostały na podstawie przeprowadzonego w ramach projektu badania rynku. Standardy będą przedstawione w postaci przedziału, najczęściej występujących wartości.

W dalszej kolejności użytkownik będzie musiał odpowiedzieć na konkretne pytania dotyczące jego technologii. Pytania będą dotyczyły informacji wpływających na ostateczny poziom wyceny. Użytkownik otrzyma informację, które elementy wpływają na wycenę dodatnio a które negatywnie. Na ich podstawie, będzie w stanie samodzielnie określić miejsce na przedziale wartości, w którym może znajdować się jego technologia.